Tenis dzieci i modziey

Przedszole Tenisowe
Przedszole Tenisowe

Przedszkole Tenisowe: od 4 do 6 lat
Dla naszych najmłodszych prowadzimy przedszkole tenisowe. Poprzez wesołe gry i zabawy ruchowe Twoje dziecko krok po kroku zostaje wprowadzane w świat tenisa oraz nabywa podstawowe umiejętności tenisowe. Jest to etap inicjacji tenisowej wspaniale przygotowujący do następnego etapu nauczania. Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych.

Mini Tenis
Mini Tenis

Mini Tenis: od 7 do 9 lat
Uwzględniając możliwości małych tenisistów prowadzimy zajęcia na zmniejszonym korcie - kara serwisowe - z odpowiednio dobranym specjalistycznym sprzętem w postaci: siatek do mini tenisa, piłek gąbczastych i lżejszych, oraz rakiet dla dzieci do lat 10 (rakiety są krótsze i lżejsze od rakiet standardowych). Podstawowym celem zajęć jest realizacja programu Akademii Tenisowej Disney Channel, który poprzez swoją atrakcyjną formę, znakomicie kształtuje technikę i taktykę gry jak również wyzwala wiele emocji związanych z rywalizacją sportową. Zajęcia prowadzone są w grupach 4-5 osobowych.

Midi Tenis
Midi Tenis

Midi Tenis: 9,10 lat
To propozycja dla średnio zaawansowanych graczy. To bezpośredni etap poprzedzający właściwą grę w tenisa na całym korcie. Zajęcia są prowadzone na ¾ kortu. Stosuje się je przede wszystkim, aby nie zakłócić prawidłowego rozwoju techniki przy równoczesnym kształtowaniu taktyki gry. Zajęcia prowadzone w grupach 4 osobowych.

Gra na całym korcie
Gra na całym korcie

Gra na całym korcie
Celowo nie podajemy przedziału wiekowego, gdyż czasem spotyka się wyjątkowo utalentowane dzieci, które w wieku ośmiu lat potrafią grać na pełno wymiarowym korcie. To oferta dla zawodników, którzy w bardzo dobrym stopniu opanowali wszystkie uderzenia i pragną doskonalić swoje umiejętności na najwyższym poziomie rozwijając przede wszystkim taktykę gry. Zajęcia prowadzone w grupach 4 osobowych lub indywidualnie.

 

Dzięki przeprowadzanym testom sprawnościowym oraz  turniejom  możesz sprawdzić jakie postępy robi Twoje dziecko.